Egzotyczna Majówka w Minieurolandzie w Kłodzku – 30.04-03.05.2022

Podczas majówki w Parku oprócz stałych atrakcji, będzie można obejrzeć m.in. pojedynek modowy koordynowany przez wybitnego artystę, Marcina Urzędowskiego, który przygotował post-apokaliptyczne  kreacje z odpadów. Uczestnicy obejrzą serial promujący ekologiczny styl życia, podziwiać będą okazy egzotycznych zwierząt i owadożernych roślin, będą mieli okazję wziąć udział w tworzeniu muzyki na instrumentach  powstałych z recyklingu oraz wyszaleć się twórczo podczas warsztatów plastycznych.

Park Minieuroland to miejsce,  które potrafi połączyć egzotyczną podróż, szaloną zabawę z edukacją i twórczą pasją.  Niewiele miejsc na Dolnym Śląsku ma tak zróżnicowaną i bogatą ofertę dla całych rodzin. Podczas majówki będą tu działy się magiczne rzeczy.

Marcin Urzędowski oryginalny projektant mody i założyciel marki Prepostevolution

 

Marcin Urzędowski

Gościem Parku będzie wybitny kreator mody pan Marcin Urzędowski, który w swojej pracy artystycznej postawił na tak popularny ostatnio kierunek  #zerowaste.  Artysta, wyróżniony nagrodą specjalną za wykreowanie postaci post-apokaliptycznych, tworzy  niesamowite kreacje z zużytych materiałów. To wspaniała lekcja ekologii. Kreator mody pokazuje, że piękno można zobaczyć wszędzie i we wszystkim a twórczości nie powinny ograniczać stereotypy, co udowodnią warsztaty  tworzenia ubrań z recyklingu, a także instrumentów muzycznych.

Nauka ekologii przez zabawę czyli serial „NieNIEPOTRZEBNI”

 

Temat segregacji śmieci i powtórnego ich wykorzystania powróci w edukacyjnym serialu pt.: „NieNIEPOTRZEBNI” .To opowieść o grupie przyjaciół zamieszkującej wysypisko, których przygody inspirują najmłodszych do świadomego korzystania z darów matki natury.

Egzotyczna majówka w Minieurolandzie

 

 

Kolejną atrakcją przygotowaną przez Minieuroland jest możliwość zobaczenia egzotycznych zwierząt  i owadożernych roślin. Organizatorzy największej na świecie żywej wystawy „Atak Gigantów”, firmy Roraima i Coca Flora, będą odkrywać przed uczestnikami tajemniczy i barwny świat osobliwych roślin i zwierząt. Pan Mariusz Szczygielski z płockiego zoo zamieni część Parku Minieuroland w tropikalną dżunglę,  pełną egzotycznych węży i innych stworzeń, gdzie oprócz ich podziwiania i poznawania, będzie można zrobić pamiątkową fotografię.

Minieuroland nie tylko na majówkę

 

 

 

W Parku Minieuroland znajdziemy makiety najciekawszy budowli z całego świata. Miniatury przedstawione są przeważnie w skali 1:25,  tworzone z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Wyjątkami są Twierdza Kłodzko i Fontanna di Trevi, które stworzone zostały w innych skalach specjalnie po to aby, można było je podziwiać z „lotu ptaka” i oddać ich unikalny wygląd. Całość znajduje się w otoczeniu pięknego ogrodu, bogatego w unikatowe gatunki kwiatów, drzew i krzewów. To wszystko sprawia, że wizyta w Parku staje się niezwykła przygodą zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Bogata oferta warsztatów edukacyjnych pokazuje, że wizyta w Minieurolandzie jest obowiązkowym punktem na mapie planowanych wypraw.

Po szczegółowe informacje zapraszam na stronę internetową poświęconą egzotycznej majówce: