Dlaczego obchodzimy Mikołajki? Dla prezentów, z którymi Święty Mikołaj przeciska się przez komin? Dla magicznych sań, które z reniferami wzbijają się pod gwieździste niebo? A może po prostu dlatego, że czuć już zapach przedświątecznych pierników od babci? Ho, ho, ho! Kłodzki Minieuroland ma dla Ciebie i Twojej pociechy jeszcze więcej powodów, by tegoroczne Mikołajki były bardziej niezapomniane!

Kiedy są Mikołajki? To pytanie z pozoru wydaje się banalne. Przyzwyczailiśmy się, że Święty Mikołaj w dniu swoich imienin, 6 grudnia, najpierw czyta listy od wszystkich grzecznych dzieci, a potem zabiera się do spełniania ich marzeń. Tak jest wszędzie, ale nie w Minieurolandzie! W tym roku Mikołajki w Kłodzku trwać będą niemal cztery tygodnie i rozpoczną się już 21 listopada. Niemożliwe? Dla brodatego dobroczyńcy z Laponii takie słowo nie istnieje! Zapomnij o wszystkich legendach na jego temat, bo ta przygoda będzie zupełnie inna…

Program zabawy

Pomocnicy Mikołaja już działają!

Każde przedsięwzięcie potrzebuje ogromnego wysiłku zbiorowego. Mikołaj o tym wie, dlatego do Kłodzka już wcześniej wysłał swoich pomocników. Pracowite elfy wraz z reniferem Rudolfem natychmiast zabrały się do pracy i w specjalnie stworzonym mikołajkowym studio od kilku tygodni nagrywają efekty specjalne. Będzie można je podziwiać podczas podróży prawdziwym ekspresem polarnym, który zawiezie milusińskich pod same drzwi mikołajowej chatki. Ale jak to – Mikołaj i efekty specjalne rodem z Hollywood? Będzie można je podziwiać dzięki specjalnym symulatorom i okularom VR, które „Święty” już wcześniej sprezentował pracownikom najpopularniejszego parku miniatur na Ziemi Kłodzkiej.

Studio nagrań
Elfy

Wcale jednak nie zabraknie atrakcji dla tych pociech, które najlepiej bawią się przy „tradycyjnych” inscenizacjach. Ich serca z pewnością zdobędzie teatrzyk lalek z aktorskim udziałem pt. „Marzenia senne Jasia”, od którego rozpocznie się całe wydarzenie. W jego trakcie Jaś – tytułowy bohater spektaklu – przemieni się z urwisa w grzecznego chłopca i poprowadzi dzieci przez swoje marzenia. Możesz tylko domyślać się, że ich koniec będzie miał miejsce w Fabryce Świątecznych Prezentów. Do tego jednak długa droga, którą najmłodsi uczestnicy zabawy pokonają spacerem przez uliczki mikołajkowego miasteczka, które do złudzenia będą przypominać prawdziwe!

Lalki

Jaki prezent kupić na Mikołajki?

A propos podarunków. Wiecie, jak Mikołaj robi prezenty? Wszystkiego dowiecie się w jego fabryce. Tam już będzie czekać elf Guzdrała, który przejmie od Jasia przewodnictwo wycieczki. Pokaże Wam miejsca, w których spełniane są najskrytsze marzenia, ale też takie, w których elfy harują w pocie czoła. No i oczywiście nie zapomni też o gościach! Nikt nie wyjdzie z fabryki bez prezentu, z którym później udamy się do sali zabaw „Kraina Świętego Mikołaja”. Tam też na wszystkich będzie czekał słodki poczęstunek, który umili ponad dwugodzinną zabawę w specjalnie przystosowanym, zadaszonym pomieszczeniu o powierzchni 300 m²!

A czy Ty byłeś grzecznym rodzicem i znalazłeś już mikołajkowy prezent dla swojego dziecka? Jeśli nie, to właśnie uratowaliśmy Cię od rózgi i podsunęliśmy Ci najlepsze rozwiązanie – Mikołajki w Minieurloandzie! Ho, ho, ho! Będzie się działo!