Kotlina Kłodzka. Plany na majówkę 2020

Każdego roku, w pierwsze dni maja, Kotlina Kłodzka przyciąga w swoje strony tłumy turystów. Dzieje się tak z wielu powodów. Piękne, malownicze tereny zachwycają budzącą się do życia przyrodą. Jej uroki możemy podziwiać na każdym kroku. Rozkwitające rośliny, śpiew ptaków czy też górskie szczyty mieniące się tysiącami odcieni zieleni. To tylko kilka aspektów, które zapierają dech w piersi.  

I choć w obecnej sytuacji kontakt ze światem zewnętrznym jest mocno utrudniony to należy pamiętać o miejscach, które mają bezpieczny charakter, a wywołają na naszej twarzy uśmiech.  Od dnia 20 kwietnia, z uwagi na zniesienie części obostrzeń dotyczących walki z koronawirusem w Polsce, zniesiony został zakaz poruszania się w parkach, lasach i ogrodach.  
Odetchnąć mogą zatem nie tylko miłośnicy natury. To dobra okazja dla każdego kto po długim okresie zamknięcia w domu spragniony jest słońca i świeżego powietrza. Ziemia Kłodzka jest idealnym miejscem na szukanie tego typu atrakcji. 

  

Majówka 2020 (1-3 maja), Minieuroland Park Miniatur otwarty dla gości! 

Wśród nich znalazło się zielone serce Kotliny Kłodzkiej- Park Miniatur Minieuroland znajdujący się w Kłodzku. Dnia 20 kwietnia drzwi parku zostały otwarte dla gości, dzięki czemu na nowo mogą oni cieszyć się pięknem rozkwitającej wiosny. Bezpieczny dla zwiedzających jest przede wszystkim charakter atrakcji. Całość umiejscowiona jest na zewnątrz, a duża przestrzeń jaką dysponuje park pozwala na swobodne przemieszczanie się.

Na jego obszarze zwiedzający mogą zobaczyć ponad czterdzieści miniatur.  Przedstawiają one najpiękniejsze perełki architektoniczne Europy, jak również wiele ciekawych odmian roślinności. Rozkwitające kwiaty, których intensywny zapach roznosi się po każdym, najmniejszym zakamarku Minieurolandu stwarzają bajeczny klimat, sprzyjający odzyskaniu harmonii. Każdy z nas potrzebuje teraz spokoju, chwili dla siebie i przede wszystkim świeżego powietrza.  

Choć trudna sytuacja panująca na świecie zmusiła wiele osób do zmiany planów to wcale nie musimy spędzić tego czasu samotnie, siedząc w domu. Proponujemy, aby w jeden z trzech dni długiego weekendu majowego złapać za rękę Matkę Naturę i wraz z nią udać się w podróż dookoła świata. I mimo, iż w Minieurolandzie dostaniecie paszport- nie przekroczycie tutaj granic. I bez tego zwiedzicie najpiękniejsze zakątki świata. Zobaczycie dzieła sztuki w postaci najpopularniejszych budowli i poczujecie indywidualny klimat poszczególnych państw Europy.  

Goście mogą zwiedzić Minieuroland codziennie w godzinach od 9:00 do 17:00.  W czasie majówki (1-3 maja) w godzinach od 9:00 do 18:00 

Więcej informacji uzyskacie odwiedzając nasz facebookowy fanpage. : https://www.facebook.com/minieuroland/