Polska to niezwykle piękny kraj. Swoim krajobrazem łączy w sobie wiele ciekawych miejsc i malowniczych przestrzeni. Morze i góry, miasta i wsie, niziny i wyżyny – to tylko część polskiego pejzażu. Szereg rzeczy jest nieuchwytnych i trudnych do opisania, ogrom z nich można jednak opisać, sfotografować i w interesujący sposób i w różnych ujęciach zaprezentować światu. Na tej bazie powstał portal turystyczny Miejsca Polski, który od 2016 roku przedstawia kilkoma kanałami znane i mniej znane zakątki naszego kraju.

POPULARYZACJA TURYSTYKI I KRAJOZNAWSTWA

Misją portalu jest szerzenie i popularyzacja krajoznawstwa i turystyki w Polsce. Przedstawianie elementów polskiej kultury, tradycji, historii i geografii w wielu aspektach. Za pomocą tekstów i fotografii Miejsca Polski opisują te elementy na płaszczyźnie prezentacji miejsc wartych odwiedzenia, wydarzeń kulturalnych i turystycznych, polecanych obiektów komercyjnych typu hotele, pensjonaty, czy parki zabaw oraz w blogowym i poradnikowym charakterze niektórych wpisów.

DZIAŁALNOŚĆ

Portal funkcjonuje od 2016 roku. Działa jako strona internetowa oraz jako profile w mediach społecznościowych – na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie. W tym czasie dzięki licznym artykułom dotarł do szerokiej liczby odbiorców. Miejsca Polski chętnie odwiedzane są przez czytelników w kraju, jak i za granicą.  Osobom przebywającym poza granicami, opisy ciekawych miejsc przypominają uroki kraju, a czytelnikom w Polsce sugerują miejsca warte odwiedzenia, wskazują bazę hotelową i gastronomiczną oraz doradzają jak dobrze przygotować się do podróży w dany region kraju.

WSPÓŁPRACA

Miejsca Polski cenią sobie współpracę z innymi partnerami, nie tylko z branży turystycznej. Portal chętnie publikuje teksty gościnne, nadesłane zdjęcia oraz podejmuje inicjatywy w różnych formach. Więcej informacji znaleźć można na Facebookowym profilu oraz na stronie:

www.miejscapolski.pl

Najczęściej czytane

  • Park-zdrojowy Kudowa-Zdrój blog

Uzdrowiska Kotliny Kłodzkiej

W Kotlinie Kłodzkiej poznaliśmy już cuda tutejszej natury, piękne wieże widokowe, historyczne budowle oraz wiele atrakcji turystycznych zlokalizowanych w Kłodzku jak i całej okolicy. Warto jednak ws [...]