Zapewne, wielu z Was okres zimowy, kojarzy z zapasem śniegu i bialutkim krajobrazem.

Jeśli warunki atmosferyczne dopiszą a drogi pokryje biały puch, warto wykorzystać ten piękny czas i wybrać się na przejażdżkę pełną wrażeń i uśmiechu. Kulig w Kotlinie Kłodzkiej to doskonały pomysł!

Wiele stadnin oferuje kuligi połączone z ogniskiem, lub wieczorne kuligi z pochodniami.

Poniżej przedstawiamy Wam kilka propozycji miejsc, gdzie można zorganizować takową wycieczkę.

ziemia klodzka

1. Sudecka Chata Resort Czarna Góra

W Sudeckie Chacie na stacji Czarna Góra, ze względu na wysokie położenie, warunki do uprawiania zimowych sportów i zabawę w śnieżnym puchu są zawsze doskonałe. Piękne górskie krajobrazy, malownicze oprószone śniegiem lasy, bogactwo atrakcji Ziemi Kłodzkiej, sprawiają że jest to miejsce wymarzone!

Aby zorganizować kulig na Czarnej Górze, należy wcześniej zarezerwować sobie termin. Na miejscu woźniczy zabiera na saniach w zaprzęgu konnym grupę 14 osób. Przejażdżka trwa około 50 minut. Istnieje możliwość rezerwacji wraz z ogniskiem. Cena wynosi wówczas około 50 zł od osoby, dzieci zaś płacą połowę.

Rezerwacja kuligu: tel. 607 594 539

gory stolowe atrakcje

2. Lasówka tuż obok Zieleńca

Gdzie na kulig w Zieleńcu? Nieopodal Zieleńca, położona jest malownicza, górska wieś Lasówka.

Jeśli stacjonujesz tuż obok warto rozważyć wspólnie z rodziną lub znajomymi organizację niecodziennej wypraw. Należy zebrać grupę minimum 10 osób. Przejażdżka trwa około 2 godziny, przy czym w czas ten wliczone jest również ognisko. Organizator w ramach ceny zapewnia saniepalenisko oraz kijki do kiełbasek. Warto zaopatrzyć się we własny prowiant. Radzimy również zarezerwować sobie wybrany termin z odpowiednim wyprzedzeniem.

Rezerwacja kuligu: tel. 888 638 020

3. Kowalowe Wzgórze koło Polanicy Zdroju

Kowalowe Wzgórze to nowoczesna agroturystyka w Sudetach. Właściciele cenią tu sobie komfort i prywatność gości, dlatego też kuligi organizowane są tylko dla osób, które wynajmują tam pokoje. Niemniej jednak, dla osób ceniących sobie obcowanie z naturą, warto rozważyć opcję rezerwacji pobytu właśnie w tym obiekcie.

Mamy nadzieję, iż powyższe informacje pozwolą Wam sprawić, że pobyt w Kotlinie Kłodzkiej, będzie pełny wrażeń i dobrego nastroju. A już w kolejnym wpisie, dowiecie się jakie mamy pomysły na Ferie 2019 

Rezerwacja kuligu: tel. 693 937 177

Najczęściej czytane

  • Park-zdrojowy Kudowa-Zdrój blog

Uzdrowiska Kotliny Kłodzkiej

W Kotlinie Kłodzkiej poznaliśmy już cuda tutejszej natury, piękne wieże widokowe, historyczne budowle oraz wiele atrakcji turystycznych zlokalizowanych w Kłodzku jak i całej okolicy. Warto jednak ws [...]